23 Haziran 2017 Cuma

Devlet Bahçeli: Biz yağlı urganlardan yeşerdik

MHP lideri Bahçeli Esenyurt'taki MHP seçim bürosuna yapılan saldırıyı kınayarak hükümeti ve medyayı sert sözlerle eleştirdi.

28 Ocak 2014 Salı 12:30
Devlet Bahçeli: Biz yağlı urganlardan yeşerdik
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirerek Başbakan Erdoğan 'ı ve medyayı sert bir dille eleştirdi. "Biz yağlı urganlardan yeşerdik" ifadelerini kullanan Bahçeli ''Tahrik politikalarına nokta atışı yapmayacağız. Hesabımızı iktidara gelince soracağız'' dedi.

Bahçeli ''Hükümet Sözcüsü, gözaltındaki şüpheliler için belli bir yerlere mensubiyetleri var demekle neyi kastetmektedir? Bu şahsiyetler nereye mensuplardır? Bunlar PKK'nın tetikçileri midir?'' diye sordu.

Bahçeli ayrıca "Cengiz Akyıldız şehidimiz aynı zamanda medya şehididir" diyerek medyayı eleştirdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Biz yağlı urganlardan yeşerdik

Esenyurt'taki kanlı saldırıda şehidimiz Cengiz Akyıldız'ı uğurladık. Biz ondan razıyız Allah da ondan razı olsun. Yaralanan 5 ülküdaşımıza da tez zamanda sağlık diliyoruz. Hiç kimse yıldığımız hedeflerimizden şaşacağımızı sanmasın. Biz yağlı urganlardan yeşerdik. Türk İslam ülkümüzden vazgeçmedik. Katiller boşuna bayram etmesin. Biz ki bir ölürsek bin diriliriz. Hayallerimizin önüne kimse geçemeyecektir. Saldırılar istikametimizden döndüremeyecektir. Başbakan ve yandaşları kefen edebiyatı yapacağına ayakkabı kutularının hesabı vermelidir. 

-Allah'a hamdolsun ki 45 yıldır çizgimizden şaşmadan bugünlere geldik. MHP'nin saldırılara uğraması üstüne gidilmesi bizim doğru politikalarımızdandır. Başbakan'ın başı boş terör politikalarıdır bu saldırının nedeni. Esenyurt'ta demokrasi yara almıştır. Bölücü alçaklar metropollerde de eylemlerini yapmaktadır. Bu zalimler cürümleri kadar yer yakacaklarını unutmuşlardır. Bu adiler öldürerek, ateş ederek MHP'ye saldırmaya kalkmıştır.

Bu olayın arkasındaki AKP midir, PKK mıdır?

-İçişleri bakanının Efkan Alanın konunun üzerine gideceği bizim için olumlu bir yanıttır. Gözaltına alınan zanlıları tarif ederken biri 17 yaşında demiştir. Hükümet sözcüsü bu zanlıların belirli bir yere mensubiyetleri var diyerek ne demek ister? Sayın Arınç belirli bir yerlere mensubiyetleri var diyerek nasıl bu meseleyi hafife alırsın? Arınç daha sorgulamaları süren kişileri nasıl suçlu ilan eder?

-Şu aralar medyada, PKK eylemlerine katılıp molotof fırlatan, cam çerçeve indiren, patlayıcı madde bulunduran bazı şaibeli isimlerin çıkarıldıkları mahkemede; “MİT’e ve emniyete çalışıyorum” itiraflarına tesadüf edilmektedir.

Esenyurt’ta da böyle bir tezgâh var mıdır? Türkiye ’de gündem değişikliği için Ülkücü kanını akıtmaya karar verenlerle, kardeş kavgası kıvılcımıyla ülkemizi hüsrana götürmeye heveslenenlerin mensubiyetleri AKP midir, PKK mıdır?

-Başbakan barış geldi terör geldi dedikçe bu şerefsizler silahlarını masaya koymuştur. İmralı canisini Kürt kökenli kardeşlerimin ve kendi lideri yapan Başbakan bunun için ne diyecektir? Senin politikaların yüzünden terörü dağda aramaya gerek kalmayacaktır. 

Tahrik politikalarına nokta atışı yapmayacağız

-Esenyurt'taki saldırı son günlerin en önemli vakadır. İstiyorlar ki MHP sokağa insin kanlı oyunların bir parçası olsun. Ama biz tahrik politikalarına nokta atışı yapmayacağız. Zor da olsa sabredeceğiz. Demokrasiden milim ayrılmayacağız. Hesap soracaksak iktidara gelerek bunu yapacağız. Biz son sözümüzü milletimizin ''Evet gün bu gündür'' diyene kadar susacağız. MHP sokak kavgacısı yapmaya çalışanlara prim vermeyeceğiz.

Cengiz Akyıldız aynı zamanda medya şehididir

-Yandaş basın nedense sessizliğini korumuştur. Çünkü bizim şehidimizin adı Hrant Dink ya da bölücü değildir. Görülüyor ki alayı birden PKK'lı Ermeni olanlar susmuştur. Milletimizin vergileriyle ayakta duran TRT'de Başbakanın diliniz kullanarak 'yavru muhalefet' demiştir. Güdümlü medya organları MHP'yi karşıt görüşlülerden biri olarak görmeden zevk mi almaktadır. İstanbul'da söyledim. Biz karşı cephedeysek karşımızda PKK ve medya vardır o zaman. Cengiz Akyıldız şehidimiz aynı zamanda medya şehididir.

Başbakan 27 kelimenin altında aranmalıdır

- Türkiye 'nin Karadenizde izlediği politakalarından dolayı Ukrayna önemli bir aktördür. Hükümet Ukrayna'daki olaylara uzlaşmacı olarak yaklaşmalıdır. Toplumsal Ukrayna örneğinden takdir edersiniz ki her yönüyle sonuç çıkarmak lazım. siyaset toplumsal taleplerle çakışınca koltukların sallanmaması kaçınılmazdır. Sorunların sadece Ukrayna'da olmadığını iyi biliyorsunuz. Afrika'da olan olayalar din kardeşlerimizin uğradığı saldırılar hepimizin yüreğini parçalamaktadır. Başbakan dün Türkiye 'ye resmi ziyaret için gelen Fransa Cumhurbaşkanına "ne işiniz var orada" diyebilmiş midir? Bunları söyleyemeyen başbakan ve hükümetine yazıklar olsun. Bu kıyımlar Arakan ve Myanmar'da da devam etmektedir. Bir diğer üzüntümüzde Çinlilerin Uygur Türklerine zulmüdür. İhvan, Mursi, Rabia, Kırmızı oda, beyaz saray, Bush, Öcalan, açılım, Oslo, 7 Şubat, 17 Aralık, paralel devlet.. Başbakan bunun gibi 27 kelimenin altında aranmalıdır.

Türkiye Cenevre'de akan kandan sorumlu tutulmuştur
- Mısır'da insan hakları yara almıştır. Esad yönetimi vatandaşlarını her geçen gün zarara uğratmaktadır. Cenevre konferansından önce ortaya çıkan fotoğraflar vicdanı olan herkesin içini parçalanmıştır. Şayet bu fotoğraflarda bir hile yoksa Esad yönetiminin bu zulmü kesilmelidir. Suriye rejimin işlediği suçların kovuşturması BM Güvenlik Konseyi tarafından yapılmalıdır. Bizi ilgilendiren asıl husus Türkiye 'nin Suriye'de akan kandan sorumlu tutulmasıdır. Bu milli değerlerimizde yara açmıştır. Başbakan'ın muhaliflerin lideri gibi hareket ederken sınırlarımızda PKK, PYD özerklik kararı almıştır. Yoksa Başbakan bu özerkliğe onay mı vermiştir? İmralı canisine rüşvet mi verilmelidir. Sınırlarımızda özerkliğe yol veriliyorsa bu ihanet affedilmeyecektir. 

Yolsuzlukları kabul etmeyen işadamlarına kin bilemiştir

TUSKON'a ananas polemiği TÜSİAD'a vatan haini demektir. TUSKON'a şimdi saldıran Erdoğan daha düne kadar medhiyeler düzüyordu. Başbakan'ın yaptığı ekonomiye zarar vermektir.

Hırsızlar polis kovalıyor. Başbakan'ın oğlu için temizlik yapılmış ardından beyefendi lütfetmiş avukatı aracılığıyla ifade vereceğini söylemiş.

"TUSKON'a ay yıldızlı dünyanın her yerine götürdüğü için teşekkür ederim" diyen Başbakan'a şimdi ne olmuştur?

HSYK'yı RTÜK'e çevirmek istenler siyaset hokkabazıdır

-HSYK konusunda TBMM başkanın anayasal çözüm getirmeye çalışması akıllara soru işareti bırakmaktadır. Daha dün bu meclisten anayasa çıkmaz diye görevini bırakmıştı. HSYK'yı RTÜK'e çevirmek istenler siyaset hokkabazıdır. Hakkında gelir gelmez fezleke düzenlenen Adalet Bakanı mı adaleti tesis edecek.
AKP altın kaçakçılarını savunmak için yasa çıkartmıştır. 

Meclis genel kurulunda tekmelerle muhalefeti sindirmeye çalışan bir iktidar mı uzlaşmayı sağlayacaktır. AKP 'nin Yalova'nın Milletvekilinin sarf ettiği "Derenin öbür tarafından gelmişsin sözleri" amacını fersah fersah aşmıştır. Bize söylenmese bile bizi ölüm ayırmamış derler hiç ayırmayacaktır. Biz dereleri ummanları aşarak kardeşlikte buluştuk.

 •       
  • Yorumlar

  banner73
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV