Bugun...İsrail'den Kürtlere şok Kürdistan çağrısı!

Tarih: 12-09-2017 05:41:47 + -


İsrail Savunma Güçleri Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, PKK'yı savunan açıklamalarda bulundu. Golan Kürdistan içinse Kürtlere şok çağrıda bulundu. İsrailli bakandan da açık destek geldi.


İsrail'den Kürtlere şok Kürdistan çağrısı!

İsrail Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan, PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söyledi.

İsrail Savunma Güçleri Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan,  ABD'de katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

Golan, Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü'ndeki konuşmasında, PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini söylerek şöyle konuştu: ''PKK bizim için terör organizasyonu değil, İsrail'in dış politikasına hizmet ediyorlar.''

 

BÜYÜK KÜRDİSTAN KURULMALI

Golan, Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapılacak referandum ile ilgili, "Tüm kürtlerin katılımıyla Büyük Kürdistan kurulmalıdır." açıklamasında bulundu.

İSRAİLLİ BAKAN : BİZ DESTEKLİYORUZ ABD'DE DE DESTEKLESİN

İsrail Adalet Bakanı Ayelet Şaked ise Amerika'dan Kürdistan Bölgesi'nde yapılacak olan bağımsızlık referandumunu desteklemesini istedi.   Ayelet Şaked, bugün katıldığı bir konferansta, İsrail’in Irak Kürtleri’nin bağımsızlığını desteklediğini söyledi.

Şaked, İsrail ile batı ülkelerinin Kürdistan Devleti’nin kurulmasında menfaati olduğunu belirtti. İsrail Adalet Bakanı, “Amerika'nın, Kürdistan Bölgesi'nde yapılacak olan referandumu destekleme zamanı geldiğini düşünüyorum” dedi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu da, ABD'li kongre üyeleriyle daha önce gerçekleştirdiği görüşmelerde, Kürtlerin devlet sahibi olması gerektiğini ifade etmişti.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • fetö Gülen Kimdir
  fetö Gülen Kimdir
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 1. fetö Gülen Kimdir
 2. Osman Zeki Öner
 3. Osmanlı
 4. Kubat Ötme Bülbül
 5. Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 6. Aytaç Doğan İç Benim İçin
VİDEO GALERİ
YUKARI